پخش مداحی با گویش های متفاوت در رادیو محرم

مدیر رادیو محرم، توجه به پیرغلامان و نوگلان حسینی را از اقدامات این شبكه برشمرد و تاكید كرد تلاش می كنند در حد وسیع و با رعایت معیارها و قواعد رسانه ای، تمامی اقوام و شهرها با گویش ها، لهجه ها و زبان های مختلف در این رسانه حسینی سهم دارند.

1403/04/19
|
14:17

به گزارش روابط عمومی رادیو معارف، مسعود كاویانی، مدیر رادیو محرم با بیان اینكه رادیو محرم، جزو پرشنونده ترین رادیوهای مناسبتی محسوب می شود، توضیح داد: این شبكه رادیویی برای هشتمین سال متوالی روی آنتن می رود و شنوندگان برای آغاز به كار این رادیو لحظه شماری می كنند. بنابراین در طول ماه محرم همیشه همراه ما هستند. فعالیت این شبكه رادیویی از 16 تیر ماه و همزمان با تعویض پرچم بارگاه ملكوتی حضرت ثامن الحج علی بن موسی الرضا (ع) از كنار مضجع شریف امام رضا(ع) شروع شد و تا پایان ماه محرم بر روی موج اف. ام ردیف 95,5 ادامه خواهد داشت. امكان شنیدن این رادیو از طریق تلفن همراه و برنامه كاربردی ایران صدا و همین طور از طریق گیرنده های تلویزیونی(رادیو نما) هم وجود دارد.
مدیر رادیو معارف درباره محتوای رادیو محرم افزود: رادیو محرم آوا محوراست، یعنی عمده محتوای این رادیو مداحی، مرثیه خوانی، سینه زنی و روضه خوانی است. به عبارتی مهم ترین وظیفه رادیو محرم ترویج الگوی عزاداری صحیح بر اساس منابع متقن و دقیق است . الگوی صحیحی كه بارها از سوی مقام معظم رهبری(مد له العالی) و مراجع معظم تقلید و سایر دلسوزان و دغدغه مندان مورد تاكید قرار گرفته است.
وی ادامه داد: این رادیو همچون سال‌های گذشته برای شنونده‌های سراسر كشور با رویكرد معرفت افزایی و با شعار "حسینه ای به وسعت دلها" روی آنتن می‌رود. به عبارتی این رادیو به صورت خاص حسینیه‌ای را به وسعت تمام ایران با بخش‌های مختلف و متنوع همراه با مداحی‌ها و سخنرانی‌های كوتاه به منظور تحقق شور و شعور حسینی، ایجاد می‌كند.
كاویانی با اشاره به این كه در این رادیو ، حدود 70 تا 80 درصد به پخش مداحی و مرثیه سرایی اختصاص یافته است، افزود: حدود70 تا 80 درصد از محتوای رادیو محرم به پخش مداحی، مرثیه سرایی و روضه خوانی اختصاص و زمان باقیمانده به برنامه های كوتاه و قطعات كوتاه سخنرانی اختصاص دارد. ایجاد زمان ثابتی برای پخش تلاوت قرآن مرتبط با قیام حسینی، پخش ثابت و منظم احكام مربوط به عزاداری، توجه به پیرغلامان و نوگلان حسینی از جمله اقدامات ما در رادیو محرم به شمار می آید. همچنین صرفا به پخش مداحی های خاص و معروف اكتفا نمی كنیم. تلاش داریم كه از حیث عدالت رسانه ای در حد وسیع و با رعایت معیارها و قواعد رسانه ای تمامی اقوام و شهرها با گویش ها، لهجه ها و زبان های مختلف در این رسانه حسینی سهم داشته باشند.

دسترسی سریع