آزاداندیشان برای شنیدن ندای اسلام آماده باشند

همایش بین‌المللی «بانوان مؤثر جهان» با حضور بانوان فرهیخته حوزوی و جمعی بانوان تأثیرگذار از 23 كشور جهان، شنبه، اول بهمن‌ماه در تالار بیداری اسلامی جامعةالزهرا(س) قم برگزار شد.

1401/11/02
|
16:58

مجتهده معصومه گل‌گیری استاد درس خارج حوزه‌های علمیه خواهران در این مراسم با بیان اینكه از جهان می‌خواهیم به اندیشه‌های اسلام به عنوان خاتم ادیان توجه كنند، بیان كرد: ما در پی مسلمان و غیرمسلمان كردن نیستیم، اما از همه آزاداندیشان می‌خواهیم برای شنیدن ندای اسلام كه ادعای خاتمیت دارد، آماده باشند و سخنان اسلام را به‌عنوان آخرین پیام آسمانی بشنوند.
وی تصریح كرد: اگر جهان امروز ادعای آزادفكری و آزاداندیشی دارد، سخنان اسلام را به‌ویژه در مسائل زن و خانواده بشنود؛ قرآن كریم در بحبوحه طرح مسائل مربوط به زنان و خانواده، رویكرد جدیدی را مطرح می‌كند و در میان مسائل اخلاقی و تربیتی، آنجا كه به مسئله زن و خانواده اشاره دارد، همه جهانیان را مخاطب قرار می‌دهد.
استاد درس خارج حوزه علمیه خواهران با بیان اینكه جهان در مقام پاسخگویی به ندای قرآن بربیاید، یادآور شد: قرآن كریم برای انتخاب مسیر، می‌فرماید همه سخنان را بشنوید و بهترین را برگزینید و این آزاداندیشی اسلامی است. ما می‌گوییم آیا سؤال‌كننده‌ای از این جهان كه ادعای آزادی‌خواهی و آزاداندیشی دارد، هست كه سؤال كند و ما پاسخ دهیم؛ از سوی دیگر می‌گوییم آیا اگر سؤال كنیم، پاسخ‌دهنده‌ای در برابر اعتراض ما به جهان وجود دارد.
گل‌گیری با اشاره به سوء‌استفاده غرب از زنان بیان كرد: ما اعتراض داریم كه چرا حقوق زنان را ضایع می‌كنند، چرا با تقلب و تزویر، برهنگی را از حقوق زنان برمی‌شمرند و فدا كردن عفاف و ذبح ارزش‌ها را حق زن تلقی می‌كنند.

دسترسی سریع