نسخه الكترونیكی كتاب «قهرمان؛ سلیمانی» منتشر شد

رسانه KHAMENEI.IR همزمان با روز شهید نسخه الكترونیك كتاب «قهرمان؛ سلیمانی» را منتشر میكند.

1401/12/24
|
15:58

حاج قاسم سلیمانی چگونه به قهرمان ملت ایران و امت اسلامی و عامل تحمیل سنگین‌ترین شكستها به استكبار جهانی تبدیل شد؟ مردی كه به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی «از یك روستای دورافتاده بر می‌خیزد تلاش می‌كند مجاهدت می‌كند، خودسازی می‌كند تبدیل می‌شود به چهره‌ی درخشان و قهرمان امت اسلامی.»

با جستجو و تفكر در خطوط زندگی و سال‌ها مجاهدت صادقانه و مخلصانه‌ی او می‌توان به پاسخ این سؤال رسید. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی‌های مختلفی ابعاد گوناگون زندگی مجاهدتها خصوصیات ومكتب و ثمرات و دستاوردهای سردار سلیمانی را تبیین كرده و درباره‌ی ابعاد گوناگون حادثه‌ی عظیم شهادت ایشان سخن گفته اند. این كتابچه به روش شرح مزجی بیانات معظم له تلاش كرده روایتی جامع و خواندنی از حاج قاسم سلیمانی در اختیار مخاطبین گرامی بگذارد.
مطالب در قالب 5 فصل اصلی دسته بندی شده‌اند:
* در فصل اول با عنوان «نقشه استعمار غرب و مستكبرین برای منطقه غرب آسیا» ضمن اشاره به ابعاد طراحی دشمنان مستكبر برای منطقه‌ی مهم غرب آسیا در جهت نابودی عقبه‌ی راهبردی انقلاب اسلامی جهاد بزرگ حاج قاسم و به شكست كشاندن این طراحی مستكبرین تبیین شده است.

* فصل دوم با عنوان «شهادت بزرگ و یوم الله تشییع» اختصاص به تبیین ابعاد حادثه‌ی شهادت ایشان و تشییع عظیم این شهید و همراهانش دارد.
* در فصل سوم با عنوان «بركات شهادت عظیم» به ثمرات عظیم حادثه‌ی شهادت حاج قاسم سلیمانی پرداخته شده است.
* «انتقام سخت» عنوان چهارمین فصل این كتابچه است كه به موضوع انتقام از قاتلین حاج قاسم اختصاص دارد.
* در فصل پایانی این محصول نیز به ابعاد گوناگون «مكتب حاج قاسم» و خصوصیات و سیره‌ی این شهید پرداخته شده است.

در تولید این كتابچه تلاش شده بیانات مهم رهبر انقلاب اسلامی درباره‌ی «حاج قاسم سلیمانی» براساس سیری دقیق و با بیان روایی آورده شود و ضمن توجه به ایجاز و اختصار جامعیت محتوایی مدنظر باشد. امید كه مطالعه ی این محصول قدمی در جهت شناخت و معرفت عمیق تر نسبت به اندیشه و خط مقاومت و شخصیت و سیره و مكتب قهرمان ملت ایران و امت اسلامی از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی باشد. «شهید سلیمانی، هم در زمان زنده بودنش استكبار را شكست داد، هم با شهادتش شكست داد.... همه‌ی دنیا قبول دارند كه آمریكا در عراق و سوریه به مقاصد خودش نرسیده. قهرمان این كارسلیمانی بود». «نقشه و توطئه استكبار در منطقه، با نیروی عظیم و كارآمد جمهوری اسلامی خنثی شد و مظهر و پرچم این نیروی عظیم شخصی به نام «حاج قاسم سلیمانی» بود.»

دسترسی سریع