پیشنهاد نام‌گذاری 15 مارس به عنوان «روز جهانی مبارزه با اسلام‌هراسی» توسط مجلس نمایندگان آرژانتین

سوهر السوكاریا، نماینده مجلس نمایندگان آرژانتین، طرحی را برای نام‌گذاری 15مارس به عنوان جهانی مبارزه با اسلام‌هراسی ارائه كرده است. هدف اصلی این طرح افزایش آگاهی و ترویج احترام به جامعه مسلمانان و تشخیص سریع موارد اسلام‌هراسی، اعلام شده است

1402/01/07
|
15:41

سوهر السوكاریا، نماینده ایالت كوردوبا در مجلس نمایندگان آرژانتین، طرحی را برای نام‌گذاری 15 مارس به عنوان جهانی مبارزه با اسلام‌هراسی ارائه كرده است. هدف اصلی این طرح افزایش آگاهی و ترویج احترام به جامعه مسلمانان و تشخیص سریع موارد اسلام‌هراسی، اعلام شده است.

از جمله اهداف دیگری كه برای طرح مذكور معین شده، برگزاری كارزارهایی به منظور آگاه ‌كردن مردم نسبت به اسلام‌هراسی و اثرات منفی آن بر جامعه، توسط دستگاه اجرایی كشور است. علاوه بر این، دولت موظف می‌شود كه برای اجرای موفقیت‌آمیز این طرح، با نهادهای مدنی و دیگر نقش‌آفرینان این عرصه، همكاری نزدیك داشته باشد.

در ماده 4 این طرح چنین آمده است: در روز جهانی مبارزه با اسلام‌هراسی، فعالیت‌هایی چون گردهمایی، هم‌اندیشی و مناظره در راستای ترویج گفتگوی بین فرهنگی و احترام متقابل انجام خواهد شد.

در بخش دیگری از این طرح مقرر شده است: اسلام‌هراسی كه به «خصومت و تبعیض علیه مسلمانان» تعریف شده، روزانه در سراسر جهان بر ضد مردم مسلمان اتفاق می‌افتد و این معضل در سال‌های اخیر افزایش نیز یافته است؛ بنابراین، بالابردن سطح تحمل و بردباری نسبت به یكدیگر و گفتگو و احترام متقابل بین فرهنگ‌ها و مذاهب، از اهمیت بالایی برخوردار است.

گفتنی است، چهارشنبه هفته گذشته نیز ریكاردو گِرا، نماینده ایالت لاریوخا در مجلس سنا، مراسمی را با هدف گرامیداشت مبارزه با اسلام هراسی و با شعار گفتگوی جهانی برای ترویج بردباری، صلح و احترام به آزادی ادیان و عقاید، برگزار كرده بود. در این مراسم علاوه بر سناتورها، سفرای كشورهای مختلف و مقامات عالی‌رتبه كشوری نیز حضور داشتند.

دسترسی سریع